Strona główna → Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej w PSP nr 1

Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej w PSP nr 1

Dzień dobry, Szanowni Rodzice!

Wady postawy według  NIK dotykają od 50-60% dzieci natomiast według danych Instytutu
Matki i Dziecka
aż 90%  a ich przyczyny często leżą w stylu życia: nieprawidłowa pozycja ciała podczas nauki, siedzenie w złych pozycjach przed komputerem czy telewizorem oraz brak odpowiedniej aktywności fizycznej. Coraz więcej dzieci cierpi na wady postawy, a to prowadzi do różnorodnych problemów zdrowotnych, które mogą obejmować bóle kręgosłupa, trudności w utrzymaniu równowagi czy nawet problemy z koncentracją.

Warto zadbać o zdrową postawę Twojego dziecka. Warto przeciwdziałać wadą postawy
i zadbać o prawidłową postawę jeszcze w wieku młodzieńczym.

Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej w PSP nr 1 przy ul. Odrodzenia 37 odbywają się w środy o godz. 15:30 oraz piątki o godz. 14:30 przez 60 min na małej sali gimnastycznej. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów z POP GYM.

Podczas zajęć fizjoterapeuta zajmie się przede wszystkim korygowaniem istniejących problemów, ale również kształtowaniem miłości do ruchu oraz nauką prawidłowych pozycji przy wykonywaniu codziennych czynności przez Państwa dziecko co jest kluczowe dla Jego pełnego i prawidłowego rozwoju.
Miesięczny koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 295zł.

Jeśli mają Państwo wątpliwości, czy Wasze dziecko skorzysta na zajęciach, zachęcamy
do przeprowadzenia badań wczesnego wykrywania wad postawy przeprowadzonego przez certyfikowanego fizjoterapeutę.

Osoba do kontaktu:

Sebastian Ogar