Strona główna → XV Radomskie Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

XV Radomskie Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

W dniu 7 czerwca 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Jubileuszowych XV Radomskich Dniach Godności Osób Niepełnosprawnych.

Klasa IVa integracyjna pod opieką pani Doroty Dziurzyńskiej i pani Anny Kocik uczestniczyła w korowodzie, który przeszedł od kościoła św. Jana (Fara) ulicą Żeromskiego przed Urząd Miejski, gdzie na scenie przy Klubie Środowisk Twórczych „Łaźnia” odbywały się występy artystyczne instytucji i placówek wspierających osoby niepełnosprawne.

Uczniowie klasy VII b pod opieką pani Anny Wiśniewskiej wystąpili na scenie z programem artystycznym:

Piosenkę „Laleczka z saskiej porcelany” zaśpiewała Oliwia Łochowska. Solo na gitarze w utworze „Shape of you” wykonał Bartłomiej Wojciechowski. Marika Tkaczyk zaprezentowała się w tańcu baletowym, natomiast Julia Kwalińska zatańczyła taniec nowoczesny w choreografii pani Sylwi Żołądkiewicz.

Uczniowie zaprezentowali się znakomicie.

Na zakończenie na wszystkich uczestników Dni Godności oraz widzów zebranych wokół sceny czekał wspaniały tort.

Uczniowie z klasy Vb intergracyjnej i VI b (Iga Dziubińska, Kacper Indyka, Nikola Nowocień, Franciszek Orliński, Szymon Wiśniewski, Nikola Wójcik i Wiktoria Marszłek) z wielkim zapałem, jako wolontariusze, częstowali wszystkich chętnych kawałkami tortu.

Nasza szkoła, jako jedyna ze wszystkich radomskich szkół od piętnastu lat jest nieprzerwanie stałym członkiem Radomskiego Forum Integracyjnego, które zainicjowało w 2003 roku obchody Radomskich Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. W tym roku wszystkie podmioty współtworzące i organizujące RDG zostały wyróżnione przez Prezydenta Miasta Radomia Pana Radosława Witkowskiego specjalnymi podziękowaniami za wieloletnie zaangażowanie i wkład w organizację Radomskich Dni Godności. Wyróżnienie dla szkoły odebrała Pani wice dyrektor Elżbieta Socha.

pedagog szkolny Anna Wiśniewska