Strona główna → Wirtualna rzeczywistość – przede wszystkim bezpieczeństwo

Wirtualna rzeczywistość – przede wszystkim bezpieczeństwo

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Daszyńskiego w Radomiu – Bogusz Florczak, we współpracy z Urzędem Miasta w Radomiu zaprasza uczniów z klas 4-8 wraz z opiekunami na spotkanie szkoleniowe pt: ”Wirtualna rzeczywistość – przede wszystkim bezpieczeństwo”.

Spotkanie odbędzie się w dniu 22.03.2023 r. tj. środa w godz. 9.00-11.15 w Sali Koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej w Radomiu przy ul. Żeromskiego 53.

Program spotkania:

• 9.00 Rozpoczęcie, powitanie gości, przedstawienie prelegentów – Zastępca Prezydenta Miasta Radomia dr Katarzyna Kalinowska.
  • 9.15 – 10.00 dr Maciej Dębski – „Czym jest higiena cyfrowa i w jaki sposób właściwie o nią zadbać”.
  • 10.00 – 10.30 – dr n. społ. Marcin Bednarczyk – „Dużo mądrzej, nie dużo więcej. Co powinniśmy wiedzieć o technologiach cyfrowych”.
  • 10.30 – 11.15 - sędzia Ewa Bednarczyk – „Konsekwencje prawne nieoczywistych zachowań przemocowych. Hejt i cyberprzemoc”.

Prelegenci:

dr Maciej Dębski – założyciel, fundator i prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG. Socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich. Autor /współautor publikacji naukowych z zakresu problemów społecznych (bezdomność, przemoc w rodzinie, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne). Autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy zrealizowanych wśród 22.000 uczniów 4.000 nauczycieli

dr n. społ. Marcin Bednarczyk – psycholog, seksuolog. Biegły sądowy z listy Sądu Okręgowego w Radomiu i Lublinie. Na co dzień zajmuje się profilaktyką, diagnozą oraz interwencją związaną z przemocą w tym przemocą w internecie.

sędzia Ewa Bednarczyk – sędzia Sądu Rejonowego w Radomiu – III Wydział Rodzinny i Nieletnich. Koordynatorka ds. Mediacji w Sądzie Rejonowym Radomiu. Zajmuje się problematyką prawa rodzinnego, w tym ochroną nieletnich w sporach prawnych pomiędzy rodzicami.

Na spotkanie nie należy się rejestrować. Wystarczy przyjść i zająć dowolne miejsce powyżej II rzędu.