Strona główna → Warsztaty kulinarne "WIEM CO JEM! POZNAJEMY NOWE SMAKI"

Warsztaty kulinarne "WIEM CO JEM! POZNAJEMY NOWE SMAKI"

We wtorek 29 listopada p. Anita Pęksyk-Sokalska, p. Marta Grzybowska oraz p. Elżbieta Wrochna przeprowadziły w klasach 1-3 warsztaty kulinarne pod hasłem "WIEM CO JEM! POZNAJEMY NOWE SMAKI", mające na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie.

Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, stworzyli piramidę żywienia oraz „czarną listę” produktów, których należy unikać. Mieli także możliwość spróbować zdrowych przekąsek: ciasta marchewkowego, bloku czekoladowego z awokado i kakao, palucha drożdżowego z mąki pełnoziarnistej, konfitury bez cukru oraz naturalnych soków z malin i jabłek.

Po warsztatach uczniowie z klasy 1bi samodzielnie przygotowali zdrowe przekąski, po czym ze smakiem zjedli je w czasie przerwy śniadaniowej.