Strona główna → Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

W związku z przystąpieniem naszej szkoły do projektu „CYFROWOBEZPIECZN.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”, w dniu 10 maja 2018 roku odbył się w szkole Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego.

Uczniowie z klas VIa, IVb i Vd wzięli udział w warsztatach na temat cyberbezpieczeństwa.

Dla Rady Pedagogicznej zostało zorganizowane spotkanie, poruszające tematykę cyberzagrożeń oraz sposobów ich zapobiegania występującą wśród uczniów.

Klasy 4A, 4C, 4D, 5A, 5B, 5C, 6B, 6C wzięły udział w apelu szkolnym poświeconym w/w tematyce.

Wszystkie formy realizowane w naszej szkole były prowadzone przez Edukatora Bezpieczeństwa Cyfrowego p. Agnieszkę Suligowską.

Dzień edukacyjno-informacyjny poświęcony problematyce bezpieczeństwa cyfrowego, miał na celu zwiększenie świadomości uczniów i nauczycieli na temat cyberzagrożeń.

Kolejnym etapem realizacji tego projektu będzie zorganizowanie spotkania z rodzicami w szkole na temat cyberzagrożeń (do końca listopada 2018 roku). Spotkanie to przeprowadzi Szkolny Mentor Bezpieczeństwa p. Jacek Chłosta.

www.cyfrowobezpieczni.pl