Strona główna → Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Mam uczucia, mam marzenia, mam autyzm". Program ma na celu: rozwijanie empatii, poszerzenia wiedzy na temat spektrum autyzmu, zrozumienia doświadczanych trudności przez osoby nim dotknięte, wdrażanie do postawy akceptacji, tolerancji i szacunku wobec tych, którzy inaczej rozwijają się i dostrzegają świat.
W związku z powyższym w dniach 31.03 i 03.04 br., w klasach I- III oraz w oddziale przedszkolnym zrealizowane zostały niecodzienne zajęcia. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, dzięki której dowiedzieli się czym jest autyzm, a także zapoznali się z opowiadaniem „Doskonały Projekt” dr Tracy Packiam Alloway. Podczas analizy materiału szybko padły stwierdzenia takie jak:” Każdy ma uczucia, potrzeby, trudności, mocne strony i marzenia. Warto zwracać uwagę na to, co sprawia trudności osobom wokół nas i starać się im pomóc”.
Ponadto uczniowie wykonali prace plastyczne- niebieskie motyle, którymi przyozdobiły tablice klasowe, a także wzięły udział w eksperymentach wzbogacających wiedzę na temat nadwrażliwości lub niedowrażliwości zmysłowej.
Zapraszamy do galerii z obchodów Światowego Dnia Autyzmu.