Strona główna → Spotkanie z poezją 2024

Spotkanie z poezją 2024

W piątek 5 kwietnia w naszej szkole, jak co roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie z Poezją”.

Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, popularyzacja literatury polskiej oraz kształtowanie wrażliwości literacko-językowej.

W konkursie wzięli udział uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I-III. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników.

Jury w składzie p. Małgorzata Bajon, p. Anita Pęksyk-Sokalska oraz p. Anna Szymczyk wyłoniły zwycięzców konkursu. Wszyscy uczestnicy świetnie poradzili sobie z wybranym utworem, a laureatami zostali:

W KLASACH 0-I:

I miejsce – Michalina Zawadzka
II miejsce – Aleksander Mizerski
III miejsce – Franciszka Rus
Wyróżnienie: Filip Stopnicki, Jakub Wicik

W KLASACH II-III:

I miejsce – Hanna Kasendra
II miejsce – Blanka Kostrzewa
III miejsce – Amelia Góralska
Wyróżnienie: Julia Symela, Jan Kanty Kostrzewski-Rawl

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Uczniowie, którzy zdobyli I-III miejsca będą reprezentowali naszą szkołę podczas Konkursu Recytatorskiego pt. „Dziecięcy Świat Poezji” w Domu Kultury „Borki”. Życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy konkursu: p. Katarzyna Bidas, p. Barbara Małecka, p. Małgorzata Stępniewska, p. Anna Nowakowska, p. Anna Kwiatkowska.