Strona główna → Realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

W związku z udziałem naszej szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa i pozyskaniem funduszy w wysokości 15 tysięcy złotych biblioteka szkolna wzbogaciła się o 1153 egzemplarze nowych pozycji.

Realizacja programu przebiegała bez zarzutów. Zadaniem szkoły było przeprowadzenie projektów edukacyjnych na poziomie klas I-VI i zakup nowości wydawniczych. W ramach programu poszczególne klasy przystąpiły do realizacji projektów edukacyjnych:

Klasa I - „Mikołajowe opowieści”

Klasa II – „Moja ulubiona postać z książki”

Klasa III – „Konkurs Pięknego Czytania”

Klasa IV – „Baśniowy Świat Pana Kleksa”

Klasa V – „Co czytali nasi rodzice i dziadkowie”

Klasa VI – „Miś”

Wszystkie zadania zostały zrealizowane. Podsumowaniem pracy było m.in. zorganizowanie wystawy misiów podczas zebrania z rodzicami. Ponadto przeprowadzono konkursy, wywiady i przygotowano tablice tematyczne. W realizację projektu bardzo chętnie angażowali się uczniowie, nauczyciele jak również rodzice.

Zainteresowanie uczniów nową literaturą pozyskaną z funduszy programu uświadamia nam, że warto wkładać wysiłek i podejmować działania dzięki którym m.in. wzbogacamy wiedzę i zainteresowania uczniów, a także uatrakcyjniamy  im spędzanie czasu wolnego dobrą lekturą.