Strona główna → Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 3 jest realizowany jako program wspierania w latach 2016-2017 organów prowadzących między innymi szkoły podstawowe w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Dzięki programowi szkoły mają możliwość wzbogacić i uatrakcyjnić księgozbiór biblioteczny.  W związku z tym nasza szkoła jeszcze w czerwcu podjęła kroki zmierzające do udziału w programie. Nasza szkoła jako jedna z nielicznych zakwalifikowała się do programu i otrzymała fundusze w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wejście do programu wiąże się z realizacją przez naszą szkołę projektów edukacyjnych. Tak więc  przystępujemy do realizacji zaleceń programowych!