Strona główna → Mikołajkowy Turniej Warcabowy

Mikołajkowy Turniej Warcabowy

„SPORTEM I KULTURĄ PRZECIW DOPALACZOM”

Z uwagi na aktualne zagrożenia środkami odurzającymi i substancjami zastępczymi tzw. „dopalaczami” w ramach programu profilaktyki została wskazana młodzieży alternatywna forma spędzania wolnego czasu i nawiązania bliższych relacji z rówieśnikami oraz ich rodzinami, poprzez grę w warcaby. Warcaby to nie tylko gra planszowa, lecz także edukacyjna, bowiem uczy m.in. koncentracji, cierpliwości, gry „fair play”, wprowadza elementy zdrowego współzawodnictwa, kształtuje umiejętności nawiązania kontaktów, rozwija umiejętności planowania i realizacji różnych strategii.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w Turnieju Warcabowym, który został rozegrany w dniach 1-4 grudnia, zaś finał odbył się 18 grudnia. Do turnieju mógł zgłosić się każdy uczeń z klasy VI, w eliminacjach wzięło udział 25 uczniów. Uczniowie przed rozgrywkami ćwiczyli ze swoimi kolegami i koleżankami pod opieką pedagoga i psychologa, jak również w domu. Rozgrywki odbywały się pomiędzy czterema klasami: VIa, VIb, VIc oraz VIds. Turniejowi towarzyszyły pozytywne emocje, koledzy kibicowali, wszyscy byli skupieni na rozgrywkach. Pomysł turnieju podobał się zarówno uczestnikom, jak i kibicującym. Jednak jak to w życiu bywa, żeby ktoś wygrał, musi ktoś przegrać. Wielu uczniów już zgłosiło chęć udziału w kolejnym takim przedsięwzięciu. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy potęgi umysłu.

Laureaci turnieju:

I miejsce Jakub Pacocha VI ds,

II miejsce Bartłomiej Kamiński VI c,

III miejsce Maciej Klimek VI ds.