Strona główna → Międzynarodowy Dzień Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Święto to obchodzone jest w naszym kraju od ponad 30 lat. To właśnie jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę – ZIEMIĘ!

Przygotowania do tego święta trwały w naszej szkole już od dobrych kilku dni.Młodsze klasy przygotowały wraz ze swoimi wychowawczyniami śliczne dekoracje korytarzy szkolnych, a starsze pod opieką p. Moniki Piwowarczyk i p. Anny Chojnackiej przygotowały ogrody w słoikach. Całość wieńczą ciekawostki ekologiczne przy sali przyrodniczej przygotowane przez p. Edytę Suwałę wraz z uczniami.

Dzieci z oddziału przedszkolnego przez cały tydzień uczyły się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Nie zabrakło prac plastycznych o tematyce ekologicznej. Nasi najmłodsi wychowankowie również w sposób praktyczny pokazali, że dbają o środowisko i pozbierali śmieci w okolicy budynku szkoły.

Zapraszamy do fotorelacji.