Strona główna → Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Każdego dnia spotykamy wokół siebie osoby niepełnosprawne. Czy jednak naprawdę je dostrzegamy? Czy reagujemy na ich potrzeby? Właśnie po to w 1992 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło 3 grudnia Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych. Jego celem jest zwrócenie uwagi wszystkich obywateli na problemy osób niepełnosprawnych. Ponadto podkreśla się potrzebę zwiększenia świadomości publicznej na temat korzyści płynących z integracji osób niepełnosprawnych i ich obecności w życiu społecznym, politycznym, gospodarczym oraz kulturalnym kraju.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej przygotowanej przez uczniów kl.VIIb, dzięki której dowiecie się, od kiedy i w jaki sposób obchodzimy ten dzień w naszej szkole.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Poniżej znajdziecie ciekawe propozycje.

Załączniki:

prezentacja