Strona główna → Informacja dla rodziców uczniów klas 7

Informacja dla rodziców uczniów klas 7

pobierz

Szanowni Państwo

W bieżącym roku szkolnym Wasze Dziecko rozpoczyna naukę chemii - kolejnego, nowego przedmiotu. Aby zainteresować tą trudną ale przydatną w codziennym życiu dziedziną wiedzy chcę zaproponować uczniom klas siódmych udział w projekcie pt. POPRZEZ NAUKĘ CHEMII DO ZROZUMIENIA RZECZYWISTEGO ŚWIATA. Udział w projekcie jest nieobowiązkowy, uczeń może skorzystać z zawartych w nim propozycji; wszystkich lub wybranych przez siebie. Uczestnictwo w niektórych formach wiąże się z dodatkową oceną (o bardzo wysokiej wadze).

Działania podejmowane w ramach projektu.

1. Wycieczka do Lublina i Chełma W programie: - POKAZY DOŚWIADCZALNE na UNIWERSYTECIE MARII CURIE – SKŁODOWSKIEJ w LUBLINIE – na Wydziale Chemii. - zwiedzanie CHEŁMSKICH PODZIEMI KREDOWYCH. Jest to propozycja dla wszystkich klas siódmych, termin realizacji – 26 października 2018

2. Wycieczka na Wydział MITO Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu w celu zwiedzania przez uczniów laboratoriów wydziału. Uczniowie będą mogli zobaczyć jak odbywają się zajęcia laboratoryjne studentów kierunków chemicznych. Aby nie zakłócać zajęć jest to propozycja dla grupy ok. 20 chętnych uczniów, wyjście przewidziane jest w godzinach popołudniowych. Termin realizacji: luty – marzec.

3. Konkurs doświadczeń chemicznych przygotowanych przez uczniów. Za udział w konkursie uczniowie otrzymają cząstkową ocenę z wagą 4. Dla zwycięzcy oprócz oceny przewidziana jest nagroda – bezpłatny udział w wycieczce do kopalni soli w Kłodawie, która odbędzie się w październiku następnego roku szkolnego. Konkurs odbędzie się w maju 2019r.

Mam nadzieję, że po zapoznaniu się z planem działań, pomożecie mi Państwo zachęcić młodzież do udziału w projekcie.

Nauczycielka chemii
Magdalena Dąbrowska