Strona główna → Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Jego idea zrodziła się z inicjatywy Komisji Europejskiej podczas Europejskiego Roku Języków w 2001 roku.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali plakaty w różnych językach przedstawiające między innymi takie kraje jak: Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Rosja, Niemcy,Polska, Chorwacja.

Ponadto, wszyscy zainteresowani mieli możliwość skorzystać z foto-budki , czyli zrobić sobie zdjęcie i pozdrowić innych w wybranym przez siebie języku.

Była to świetna zabawa a jednym z głównych celów obchodów Europejskiego Dnia Języków było ukazywanie korzyści płynących z uczenia się języków obcych.

Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie naszej szkoły, dołożyli wszelkich starań, aby ta uroczystość na długo pozostała nam w pamięci.