Strona główna → "Otwórz swój umysł - Włącz się!” - Projekt realizowany w ramach programu Erasmus +

MAMY TO!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza szkoła pomyślnie przeszła proces rekrutacji do programu Erasmus + Akcja 1. Mobilność edukacyjna- zagraniczne wyjazdy uczniów, nauczycieli i kadry w celach edukacyjnych.

Po raz kolejny weźmiemy udział w międzynarodowej współpracy szkół.
Nasza inicjatywa pt: "Otwórz swój umysł - Włącz się!” służy rozwojowi kompetencji społecznych i językowych uczniów oraz wdrażaniu nowoczesnych metod nauczania.

Organizacje uczestniczące w projekcie powinny w swoich działaniach aktywnie promować włączenie społeczne
i różnorodność, zrównoważenie środowiskowe oraz edukację cyfrową, wykorzystując w tych celach konkretne możliwości finansowania przewidziane w programie, poprzez podnoszenie świadomości wśród uczestników, dzielenie się najlepszymi praktykami oraz wybieranie odpowiednich rozwiązań dla swoich działań.

Głównymi celami naszego projektu są:

v  wzmacnianie umiejętności społecznych uczniów,
v  wzmacnianie kompetencji językowych w zakresie języka angielskiego,
v  promowanie zrozumienia i szacunku dla różnorodności kulturowej i społecznej,
v  modernizacja metod nauczania poprzez uczestnictwo  nauczycieli w kursach metodycznych.

Zwieńczeniem działań projektowych będzie wyjazd grupy młodzieży oraz kadry pedagogicznej z PSP 1 do szkół partnerskich w Portugalii oraz Hiszpanii, aby razem realizować projekt międzykulturowy.

Projekt skierowany jest do uczniów obecnych klas VII i VIII, wybranych w drodze rekrutacji.

O zasadach rekrutacji poinformujemy w osobnej wiadomości.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, aby wzięli udział w naborze do programu. Gwarantujemy bezcenne doświadczenie edukacyjne oraz niezapomniane wrażenia.

Najważniejsze informacje dotyczące programu:

✔cel główny: rozwój i wzmocnienie przekrojowych kompetencji kluczowych uczniów szkół podstawowych
   i ponadpodstawowych
✔główne założenia: zagraniczne wyjazdy grup uczniów wraz z opiekunami do krajów UE dotyczące realizacji         zagadnień projektowych wpisujących się w podstawę programową
✔okres realizacji programu: od 01.09.2024 r. do 31.10.2025 r.
✔ budżet: 79 345,00 EUR
✔ uczestnicy: uczniowie VII  i VIII klas szkoły podstawowej