Strona główna → ”Wirtualna rzeczywistość – przede wszystkim bezpieczeństwo”

”Wirtualna rzeczywistość – przede wszystkim bezpieczeństwo”

Dyrektor Radomskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli – Pani Edyta Wójcik oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Daszyńskiego w Radomiu – Pan Bogusz Florczak, we współpracy z Urzędem Miasta w Radomiu zaprasza nauczycieli na konferencję pt: ”Wirtualna rzeczywistość – przede wszystkim bezpieczeństwo”, która odbędzie się w dniu 22.03.2023 r. w Sali Koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej w Radomiu przy ul. Żeromskiego 53.

Program Konferencji:

• 12.00 – rozpoczęcie, powitanie gości i przedstawienie prelegentów.
  • 12.15-13.00 – dr Maciej Dębski – „Czym jest higiena cyfrowa i w jaki sposób właściwie o nią zadbać”.
  • 13.00-13.45 – dr n. społ. Marcin Bednarczyk – „Cyberzagrożenia-ryzyko i wpływ na prawidłowy rozwój psychoseksualny dzieci i młodzieży”.
  • 13.45-14.30 – sędzia Ewa Bednarczyk – „Nieoczywiste zachowania przemocowe młodzieży. Współpraca placówek oświatowych z sądem rodzinnym w aspekcie ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich”.

Prelegenci:

dr Maciej Dębski – założyciel, fundator i prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG. Socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich. Autor /współautor publikacji naukowych z zakresu problemów społecznych (bezdomność, przemoc w rodzinie, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne). Autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy zrealizowanych wśród 22.000 uczniów 4.000 nauczycieli

dr n. społ. Marcin Bednarczyk – psycholog, seksuolog. Biegły sądowy z listy Sądu Okręgowego w Radomiu i Lublinie. Na co dzień zajmuje się profilaktyką, diagnozą oraz interwencją związaną z przemocą w tym przemocą w internecie.

sędzia Ewa Bednarczyk – sędzia Sądu Rejonowego w Radomiu – III Wydział Rodzinny i Nieletnich. Koordynatorka ds. Mediacji w Sądzie Rejonowym Radomiu. Zajmuje się problematyką prawa rodzinnego, w tym ochroną nieletnich w sporach prawnych pomiędzy rodzicami.

Na spotkanie nie należy się rejestrować. Wystarczy przyjść i zająć dowolne miejsce powyżej II rzędu.